BIOM - jaké hosty máme ve svém těle?

BIOM - jaké hosty máme ve svém těle?

Možná si to nikdo z nás neuvědomuje...

Lidský organismus je vstřícným „ubytovatelem“ všech možných (i nemožných?) breberek. Bydlí u nás kamkoliv se podíváme (pochopitelně mikroskopem), počínaje kůží přes dutinu ústní a další „dutiny v hlavě“, překvapivě ty potvůrky někdy vegetují i v žaludku, často v močopohlavním ústrojí (hlavně žen) a pochopitelně v obrovských koloniích v tlustém střevě, které je pro ně doslova interhotelem. Jenomže – o interhotel je velký zájem, protože jde o prostředí, nabízející zdarma „byt a stravu“. Nastává strkanice zájemců. Také v tomto případě „silnější vyhrává“. Je to problém, nebo je to stav, který umožňuje lidské bytí? To i ono.

Jak už to tak na světě chodí, nic není jednoduché. Přesněji řečeno – některé ty breberky (a to nemluvím o kvasinkách, virech a různých parazitech) jsou pro nás hoteliéry nepostradatelné (doporučuji jim poskytnout byt a stravu jen za práci), ale jiné, především když se přemnoží (většinou když jim to dovolíme z vlastní neznalostí nebo dokonce hlouposti nebo pod vlivem léků), způsobují vážné zdravotní komplikace. Ono i v tomto případě platí, že kdo je v přesile, je ve výhodě. Máme se bát? Inu, jak se to vezme. Ony totiž ty potvůrky jsou na jedné straně nepostradatelné, aby na straně druhé působily vážné problémy nebo dokonce smrt. Vždyť jich s sebou nosíme 10x tolik než kolik máme vlastních buněk! Víte, co to znamená? Pro nás laiky těžko domyslet, řekl bych.

Věda konečně potvrzuje letité tvrzení osvícených lékařů 18 a 19.století, že „zdraví pochází ze střeva“. A moderní věda dodává: „střevo je náš druhý mozek“. Tomu se až nechce věřit, že? Myslíte, že si vymýšlím? Omyl! Věda se v poslední době velmi intenzivně zabývá všemi možnými vztahy mezi „breberkami“ a lidským zdravím či chorobami. Dokonce začíná experimentovat s cíleným podáváním vybraných bakteriálních kmenů, získaných od zdravých štíhlých osob, osobám obézním. No, raději to nedomýšlejte, vaše tušení je totiž správné!          

Kdo by chtěl být plesnivý, že?

Nikdo, přesto právě tohle je problém, postihující většinu populace. Plísňová onemocnění kůže stejně jako střevního traktu počínaje ústní dutinou přes žaludek do nižších pater trávbicího traktu, jsou tím, co komplikuje zdravotní stav stamilónů lidí. Žádný problém pro medicínu? Omyl! Ale nehodlám se plést do řemesla kožařům a gastroenterologům či jiným „ologům“. Stal bych se pro medicínu „neoblíbeným“ a byl bych označen za ignoranta. Neodpustím si  konstatování, že jsem zděšen tím, co s námi lékaři provádějí.

TO, co jsou schopni nám „naplácat“ na kůži či do nás „nasypat“, je neskutečné. Chápu, jsou „zoufalí“ z toho, co některým z nás roste na kůži a co nám bují v těle a co tam samozřejmě nepatří. A tak mnozí z nás konzumují antikomykotika a antibiotika, přesněji - nejprve antibiotika a pak často antimykotika, mažou se kortikoidy, ale ať tak či onak, je to vážný problém.

Ona antibiotika většinu (pardon – přesněji – některé prospěšné) těch breberek zklividují – včetně těch, které nám slouží. Jen opravdu šikovní lékaři přidají do rekonvalescence i konzumaci probiotických bakterií (rozuměj – těch hodných). Dobře dělají, protože jinak nás čeká invaze – na prvním místě jsou to kvasinky – ty jsou v těle (nejsou-li drženy na uzdě) nežádoucími entitami. Samozřejmě, že kvasinkami „sortiment“ našich nežádoucích hostů zdaleka nekončí. Ale mně nejde o to, zabývat se jejích vyjmenováním a popisem jejich podvratné činnosti.

Každodenní péče o kůži aneb přehnaná hygiena jako špatné řešení

Přehnané hygienické návyky nám ničí zdraví. Bojíme se bakterií a virů (oprávněně, jsou-li patogenní, čili choroboplodné, a my zrovna nemáme dobrou imunitu), tak je ničíme všemi možnými způsoby a prostředky kdekoliv si myslíme, že jsou. A také když si myslíme, že s nimi přicházíme do styku. No ano, žloutenka je přece nemoc špinavých rukou, a tak mne napadá – co takhle horečka omladnic….ale to jsem trochu odbočil. Nicméně odbočky jsou osvěžující, tak se zmíním o každodenní sprchování s použitím „vychytaných“ sprchových gelů „2-4 v jednom“, použití sofistikovaných, protože antibakteriálních mýdel, ale také všech těch (ne)možných krémů a gelů typu „after-bath rejuvenate“.

Zbavte se špíny, mastnoty (a bakterií, i těch hodných) a potom na sebe naplácejte drahé, vaši kůži omlazující či dokonce bakteriostatické prostředky v podobě denních či nočních krémů, přitom obsahující desítky chemikálií, jejichž vedlejší účinky výrobci kosmetiky tají podobně, jako to dělají producenti léčiv. Kontaktní alergie je z toho všeho to nejmenší. Jenomže my, civilizovaní lidé, chceme být „čistí a voňaví“. Vždyť kosmetika a osobní (rozuměj moderními prostředky poskytovaná) hygiena je projevem civilizace. Pravda. Ale smutná, protože to všechno je jen za cenu poškození zdraví. Kdo nevěří, jeho smůla.  

Ústní hygiena je základem zdraví

Mikrobiální flóra ústní dutiny, soor (plísńové onemocnění ústní dutiny), zubní kaz – a tak v prevenci používejme „mlátičky na mikroby“ v podobě Listerinu. Inu, někdy je to nutné. Až na to, že to, co nám kvete v ústech, není jen projev lokálního problému, ale souběžně důsledek poruch vnitřního prostředí, především ve vztahu k funkci žaludku. Ono totiž jde o to, že v žaludku lze nalézt nejenom bakterie, ale také plísně. Tedy přesněji – v některém žaludku. Ale plísně a kvasinky jsou doslova všude. Neznám odolnější organismy, než jsou některé druhy plísní. Však také dělají zásadní problémy i potravinářům! A to není všechno, co se vztahuje k ústní dutině. Na pořadu dne totiž mohou být také amalgámy. Ale to už se dostávám do celého komplexu problémů, které by neúměrně rozšířily obsah textu. Škoda, protože to je hodně zajímavé téma.   

Problém se správnou hotelovou klientelou začíná již porodem!

Tento titulek berte jen jako připomínku fakta, že naši hosté nás provázejí již od počátku našeho života. Nyní skokem přejděme k velmi důležité kapitole života – tou je dětství.

Výživa dětí

Pro děti to nejlepší? Správně. Ale jde o to, co to je, to „nejlepší“? Překvapivě něco zcela jiného, než si většina starostlivých rodičů (a prarodičů) myslí. A stejně tak překvapivě něco jiného, než nám radí pediatři..Jejich toeretické papírové rady se samozřejmě míjejí účinkem.  To, co je totiž nutné řešit IHNED, to je „rozmazlování“ dětí sladkostmi. Dosud je to marný boj. Jde o důsledek nepochopení problému ze strany nás „pečovatelů“! Konkrétně to, co je zcela špatně, je převaha sladkostí, sestávajících z kombinace cukru a tuku. Určitě je vám jasné, o jaké potraviny se jedná! Zákusky, tukové sladké pečivo, oplatky, čokoládové tyčinky, atd.  Stejně rizikové je konzumovat produkty, sestávající z kaseinu (tvarohu) a jednoduchých cukrů. Je jasné, o co jde - jsou to mléčné slazené produkty. Kdo by odolal lákavým reklamám (které jak vidno nikdo nezakáže) na Pacholíka, Smetánka, Pribináčka či na „celozrnnou energii, sbalenou na cesty). Už jste asi také slyšeli o tom, že zásadní problém je se všemi slazenými nápoji, ba dokonce i s konvenčními džusy. 

Proč sem tahám dětskou výživu? Jasná odpověď – protože přímo ovlivňuje biom! A teď bych k tomu mohl přidat souvislost s nevhodnou medikací, totiž většinou zbytečným podáváním antibiotik již od útlého věku. Co jiného než kombinace antibiotiky poškozené imunity a zničení nebo nevhodného ovlivnění skladby biomu souběžně s konzumací sladkých pokrmů (nemocné dítě bývá krmeno „dobrůtkami“) negativně ovlivní další život dítěte!  Ujišťuji vás, že TOTO není pomatené zveličování jakéhosi banálního problému. TO je realita – a věřte mi, že jde o hodně!

JDE O SOUVISLOSTI

TO, co si nyní přečtete, vás předpokládám, hodně překvapí. Jde o souvislost mezi změnami složení biomu, stavem vaší „hlavy“ a způsobem vašeho „krmení“ – tím myslím, že současně s tím, jak pojídáte svoji stravu, krmíte i vaše hosty. Jde o to, že každý z nich má jiné „chutě“. Konkrétně kvasinky mají rády – cukr!  A tím se dostávám k tomu zásadnímu. TO, co se odehrává ve vašem střevě, má dalekosáhlé důsledky, které jsem už naznačil – střevo totiž komunikuje s hlavou, jednoduše řečeno. Dělá to prostřednictvím vlastního, na vaší vůli nezávislého tzv. enterálního nervového systému, který je součastí komplexu, zvaného autonomní nervový systém (ANS).

Ten je sice na vaší vůli nezávislý (prostě si dělá co chce), ale přitom důsledky jeho konání nacházejí odezvu v mozku. A protože komunikace probíhá oboustranně, vysvětluje to, proč se oba navzájem ovlivňují. Nepte se, že máte problémy s náladovostí, že vám po jídle není dobře psychicky, že máte tendenci po jídle usnout, atd. Také byste si měli uvědomit, že to je důsledek metabolické aktivity vašich hostů. 

Nečekané souvislosti mezi stavem biomu a chorobami

Držte si klobouky, bude to hodně poké! Alzheimerova choroba souvisí s Chlamydiemi, Helicobacterem, Toxoplasmozou a virem Herpes simplex1. Anotexie (!) souvisí s Boreliózou, streptokokovou infekcí a s jistým druhem améby. Rakovina tlustého střeva souvisí s Helicobacter pylori, Streptococcus bovis a Fusobacterium nucleatum, ale také s papilomavirem a případně i s parazitózou červem Schistosoma japonicum. Asi vás nyní dorazím konstatováním, že také obezita má vztah k virové infekci, ale nejenom – v biomu obézních osob jsou nacházeny bakterie Clostridium, Staphylococcus, Streptococcus a Helicobacter pylori. Raději nebudu pokračovat. Je to hodně náročné na psychiku.

Starejte se o svůj trávicí (žaludečně -střevní, odborně gastro-intestinální, GIT) trakt

Předpokládám, že jsem vás postrašil dost. Možná si říkáte, že to všechno je z mé strany cílená dramatizace. No, jak myslíte. Pro zajímavost zopakuji jen ta nečastější a přitom velmi vážná onemocnění GIT – začíná to Helicobacterem (hlavně v žaludku), dále je to ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, chronický zánět slepého střeva, syndrom drážpého tračníku…a k tomu připočtěme chronickou kandidózu. Co dělat? TO je na knihu! Vždyť jen o řešení kandidózy knihy již byly napsány. Zdá se, že nějak „zapadly“. Není čas studovat informace o vlastním zdraví a možnostech jeho podpory či léčby netradičními, leč vědecky oprávněnými postupy.

Takže stručně a v „kostce“ – směřuji totiž k upozornění na nevhodné „krmení“ našich nezvaných hostů a a zdůrazňuji naopak vhodné krmení našich prospěšných, tudíž zvaných hostů. Na prvním místě „zakázaných“ potravin v případě, že evidentně to není s vaším GIT v pořádku, stojí FRUKTÓZA. Z toho plyne, že je vhodné konzumovat jen omezeně ovoce, limonády a „sirupy“ (především agávový a kukuřičný).

V seznamu nevhodných dáíle figurují jakoékoliv rychlé cukry (úřesněji sacharidy), schopné kvašení, naneštěstí včetně je doprovázejících kvasnic (v pečivu a pivu). A co je prospěšné? Fermentované potraviny – přírodně kysané a nekonzervované (!) zelí, okurky, miso a tempeh, zakysané mléčné produkty, ideálně kefír a žinčica, opět ideálně nepasterované (to asi neseženete), taktéž nepasterované mléko volně se pasoucích krav (to se nesmí prodávat v ČR). A k tomu „krmení“ pro naše přátele – vláknina všeho druhu. 


BIOM - jaké hosty máme ve svém těle?
Sdílet článek

© RNDr.Petr Fořt,CSc.